Wyżywienie kotów: jak je wybrać?

Posted on

Jeśli musisz wyjechać na weekend lub wakacje, możesz powierzyć swojego kota pensjonatowi. Te zakłady są uspokajające dla wielu właścicieli, którzy chcą uciec, będąc pewni, że ich mały towarzysz będzie mile widziany, obserwowany i karmiony podczas jego nieobecności. Jednak nie wszystkie emerytury są takie same i nie wszystkie są wskazane. Oto nasze rady, jak wybrać odpowiedni pensjonat dla kota i jak cieszyć się spokojnym urlopem.

Wyżywienie kotów: jak je wybrać?

Co to jest hodowla kotów?
Pensjonat dla kotów to obiekt, który przyjmuje koty na mniej lub bardziej długi okres czasu podczas nieobecności ich właściciela. Placówki te nie są schroniskami dla porzuconych zwierząt, są one regulowane przez prawo do wyłącznej opieki nad adoptowanymi kotami.

Kierownicy i pracownicy pensjonatu dbają o zwierzęta znajdujące się pod ich opieką. Są to zazwyczaj miłośnicy kotów, którzy lubią dawać im komfort. Twój zwierzak jest otoczony opieką, jest trzymany, karmiony, pilnowany, pielęgnowany i czasami ma dostęp na zewnątrz, jeśli zakład posiada bezpieczny wybieg.

Pensjonat składa się z różnych boksów, klatek lub pojedynczych pokoi, w zależności od zaproponowanej formuły. Niektóre pensjonaty oferują zindywidualizowane zakwaterowanie z wydzielonym miejscem dla każdego zwierzęcia. Inni mieszają koty w tym samym pomieszczeniu. O ile pierwsze rozwiązanie wydaje się być najzdrowsze, gdyż ogranicza rozprzestrzenianie się chorób i pasożytów oraz pozwala uniknąć walk, o tyle drugie rozwiązanie jest czasem bardziej doceniane przez towarzyskie koty. Pomieszczenie dla kotów powinno być wystarczająco duże, aby zapewnić im komfort, tj. co najmniej 2 m². Dzięki tym wymiarom unikniesz poczucia, że musisz jeść i spać w swoim koszu na śmieci.

Oferowane usługi
Usługi oferowane przez hodowle kotów są następujące:

Karma: kot powinien otrzymywać wysokiej jakości karmę (dostarczaną przez ciebie lub przez strukturę) i mieć dostęp do świeżej wody przez cały dzień.
Higiena: Twój kot przebywa w czystym pomieszczeniu. Twoja klatka powinna być codziennie czyszczona, a kuweta codziennie opróżniana.
Wellness: dla Twojego dobrego samopoczucia i zdrowia, Twój kot jest regularnie rozpieszczany, szczotkowany i pieszczony. W przypadku leczenia, może ono zostać przeprowadzone przez pracowników pensjonatu lub weterynarza.
Bezpieczeństwo: pensjonat musi być bezpieczną i zamkniętą przestrzenią. Niektóre obiekty dysponują zamkniętym terenem zewnętrznym.
Opłata pobierana jest codziennie i waha się średnio od 7 do 15 euro za dzień. Opłaty degresywne są często stosowane po przekroczeniu określonej długości pobytu lub w przypadku trzymania kilku kotów.

Ramy prawne dotyczące zakwaterowania
Istnieje kilka rodzajów emerytur, niektóre bardziej poważne i wygodne niż inne. Miejsca te muszą być czyste, dobrze utrzymane i bezpieczne, a personel musi być dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Osoba prowadząca pensjonat musi posiadać świadectwo zawodowe, świadectwo kompetencji w zakresie zwierząt lub świadectwo wiedzy o zwierzętach domowych. Pensjonat musi również posiadać polisę ubezpieczeniową na wypadek kradzieży, zranienia, ucieczki i choroby spowodowanej zanieczyszczeniem.

Jak wybrać emeryturę dla kota?
Nie zawsze łatwo jest wybrać odpowiedni pensjonat dla swojego kota! Aby zapewnić sobie spokojny wyjazd na wakacje, pozostawiając swojego małego towarzysza pod dobrą opieką, poniżej przedstawiamy punkty, na które radzimy zwrócić uwagę:

Rodzaj opieki: jeśli Twój kot jest bojaźliwy, nietowarzyski lub w złym stanie zdrowia, lepiej zdecydować się na strukturę, która oferuje indywidualne pudełka. Jeśli, przeciwnie, Twój kot jest bardzo towarzyski i łatwo się nudzi, wybierz pensjonat z częściami wspólnymi. W przypadku trzymania zwierząt w grupach, należy ustalić maksymalną liczbę zwierząt, które mają być w nich trzymane, w celu uniknięcia przepełnienia.
Higiena i czystość: obiekty powinny być czyste i regularnie sprzątane. Budki i kosze na śmieci powinny być czyszczone codziennie.
Pracownicy: jeśli to możliwe, porozmawiaj z pracownikami, aby poznać ich opinię na temat sposobu pracy. Ważne jest, abyś obdarzył swojego kota zaufaniem. Personel powinien z kolei znać zachowanie, charakter i przyzwyczajenia Twojego zwierzęcia, aby zapewnić mu jak najlepszy komfort i poszanowanie jego dobra.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *