Fala upałów: nie zostawiaj swojego pupila w ogrodzie!

Posted on

Smutne wydarzenie pokazało właśnie, że pozostawienie zwierzęcia na zewnątrz na cały dzień może być śmiertelnie niebezpieczne… Cień, woda, mokra karma, krótko mówiąc: bądźcie czujni!

Przy tych rekordowych temperaturach pojawiają się niezliczone artykuły podnoszące świadomość społeczną na temat tego, co cierpią nasze zwierzęta. Podczas gdy wszyscy zgadzają się, że nie należy zostawiać zwierząt w samochodzie – nawet na 10 minut i nawet jeśli okna są otwarte – niefortunna historia właśnie pokazała, że nie należy również zostawiać zwierząt samych w ogrodzie….

W Loiret, para poszła do pracy, pozostawiając swojego labradora samego, przykutego łańcuchem w ogrodzie, bez wody i cienia. Dopiero żandarmi go znaleźli, niestety za późno… Wystarczyło kilkadziesiąt minut, by zwierzę doznało udaru cieplnego. Fondation Assistance aux Animaux postanowiła złożyć skargę, a my chcielibyśmy skorzystać z tej okazji, aby przypomnieć wam 10 rzeczy, które możecie zrobić, aby chronić swoich czworonożnych przyjaciół przed upałem:

Nie pozostawiaj zwierzęcia zamkniętego w stojącym samochodzie w pełnym słońcu latem, nawet jeśli okna pojazdu są otwarte.
Unikaj podróży samochodem lub spacerów w gorące dni.
Jeśli jesteś zmuszony prowadzić samochód, zaopatrz się w osłonę przeciwsłoneczną, wodę i, jeśli to możliwe, klimatyzację.
Nie należy ćwiczyć w gorące dni.
Zwiększ liczbę misek z wodą, aby mógł się regularnie nawadniać.
Połóż mokry ręcznik na jego futrze, aby pomóc mu obniżyć temperaturę ciała.
Wyszczotkuj jego sierść, aby usunąć jak najwięcej włosów.
Zapewnić dostęp do chłodnego, wentylowanego pomieszczenia.
Karm swoje zwierzę najlepiej pod koniec dnia, ponieważ jedzenie zwiększa produkcję ciepła.
Najlepiej podawać zwierzęciu karmę, ponieważ zawiera ona więcej wody niż karma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *